Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach

W dniu 14 grudnia bieżącego roku grupa „Delfinów” uczestniczyła w wycieczce do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Wizyta ta była dla przedszkolaków fascynującym początkiem podróży do świata nauki.
Podczas zwiedzania „Laboratorium młodego chemika” dzieci mogły badać, jakie efekty uzyskają, mieszając sodę oczyszczoną z octem. Czy możliwe jest napompowanie balonu bez dmuchania? Czy wszystkie wybuchy są niebezpieczne? Przedszkolaki wcieliły się w rolę naukowców, eksplorując i doświadczając w laboratorium „Generator mocy”.

Podczas zwiedzania centrum, dzieci miały okazję korzystać z 28 interaktywnych stanowisk do samodzielnego eksperymentowania. Mogły pokonać grawitację, przepompować wodę w hydroelektrowni, czy zbudować zaporę z kolorowych klocków. Trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” tworzyły spójną opowieść. Dodatkowo, przedszkolaki odwiedziły kino 3D, gdzie obejrzały film dotyczący energii w przyrodzie. Na zakończenie wizyty czekała na nie niespodzianka – możliwość samodzielnego wykonania breloczka, który zabrały ze sobą do domu.