„Klasyka dla Smyka”

30 października nasze przedszkole odwiedziła pani Halina Sorys - pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, w ramach zajęć Hura! - literatura „Klasyka dla Smyka”.

Dzieci podczas spotkania wysłuchały opowiadań, ponadto dowiedziały się, jak dbać o książki, czym się różni biblioteka od księgarni oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. W trakcie spotkania brały również udział w zabawach ruchowych i muzycznych, wykorzystując instrumenty perkusyjne. Na spotkaniu przedszkolaki, rozbudzały wrażliwość, wyobraźnię oraz potrzebę czytania. Na koniec zostały obdarowane zakładkami i kolorowankami od naszego gościa.