Policjanci u Pszczółek

10 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji w Kielcach. Stróżowie prawa przybliżyli dzieciom zadania, jakie najczęściej wykonują podczas służby, a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym.

Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze przypomnieli także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem oraz konieczność noszenia ubrań i obuwia z elementami odblaskowymi. Na koniec zostały rozdane upominki odblaskowe. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.