SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W NASZEJ SZKOLE DZIAŁA PEŁNĄ PARĄ *************

 

 

SZKOLENE KOŁO WOLONTARIATU  TO UCZNIOWIE Z PASJĄ

Szkolne Koło Wolontariatu to niesamowita inicjatywa skierowana do uczniów klas VII - VIII, którzy chcą pomagać nie tylko najbardziej potrzebującym, ale również pragną reagować na potrzeby środowiska zarówno szkolnego, jak i poza szkolnego. Koło umożliwia uczniom udział w wielu inicjatywach charytatywnych i kulturalnych.

Co roku w akcje wolontariatu włączają się również, chętni do pomagania, uczniowie klas I – III. W tych działaniach, najmłodszych, wspierają niezawodni rodzice, na których zawsze można liczyć.

POMAGAJĄC, UCZYMY!

Uczestnictwo w Szkolnym Kole Wolontariatu to świetna szansa na zdobycie wiedzy i umiejętności, które bezwątpienia przydadzą się naszym uczniom na co dzień. Pomagając, dzieci uczą się przede wszystkim empatii, bezinteresowności oraz tolerancji. Uczniowie mierząc się z różnymi, pełnymi wyzwań przedsięwzięciami, zdobywają również wiedzę z zakresu planowania, która przyda im się na późniejszych etapach kształcenia, jak i w życiu dorosłym.

NASZE AKCJE W ROKU 2020/2021:

Akcja „ Pomagam - wszystkie ręce na pokład”. Pomoc dla pacjentów oddziałów zakaźnych.

 

W tym trudnym czasie pandemii, nasza szkoła wsparła chorych, przebywających w szpitalach na oddziałach zakaźnych. Od 30 listopada do Świąt Bożego Narodzenia prowadziliśmy zbiórkę. Uczniowie przynosili niezbędne produkty, przede wszystkim środki higieny osobistej, wodę mineralną. Zebrane rzeczy zostały przekazane potrzebującym pacjentom. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali także przepiękne kartki świąteczne dla medyków.

 

Akcja edukacyjna Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Pomoc dla Jemenu.

 

W ramach akcji „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” trzecioklasiści, poprzez przygotowanie pomysłowych prac plastycznych, zapoznali się z prawami dzieci, zapisanymi w artykułach Konwencji pod hasłem „Ważna sprawa – znam dzieci prawa”. Do akcji przyłączyli się również rodzice, którzy wspólnie ze swoimi pociechami, rozwiązali quiz

on-line, przygotowany przez UNICEF. Uczniowie starszych klas, na godzinach wychowawczych, przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje o prawach dziecka. Podjęte działania pokazały, ŻE PRAWA DZIECI NA ŚWIECIE NIE SĄ NASZYM UCZNIOM OBOJĘTNE.

 

W ramach inicjatywy „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” uczniowie klas I – II zapoznali się z trudną sytuacją dzieci w Jemenie. Uczniowie dowiedzieli się, że dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. To było poruszające przeżycie, które zmotywowało dzieciaki do działania. Najmłodsi przygotowali prace plastyczne, obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju. W inicjatywę włączyli się także wolontariusze z klas VII i VIII, którzy podczas lekcji wychowawczych, dzięki wykonanym pracom plastycznym i graficznym, przybliżyli swoim rówieśnikom, jakie działania należy podjąć, by zmienić życie dzieci w Jemenie na lepsze.

 

 

 NASZE DZIAŁANIA W LATACH POPRZEDNICH:

 

1. Akcja „Kartka dla Rodaka”. Wolontariusze wykonali świąteczne kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które trafiły do Polaków m. in. z Kazachstanu, Obwodu Kaliningradzkiego, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Czarnogóry, Gruzji i Armenii.

2. Paka dla zwierzaka, pomóż zwierzakom - zbiórka karmy, zabawek, żwirku dla zwierząt w schronisku w Dyminach.

3.  SZLACHETNA PACZKA we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna.

4. PACZKA DLA BOHATERA  2019 – zbiórka produktów, które zostały przekazane kombatantom, we współpracy ze stowarzyszeniem „Paczka dla bohatera”.

5.W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Świętokrzyskie – „Paragedon”

wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w III Festiwalu Aktywności Fizycznej dla osób niepełnosprawnych na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach.

6. „Dbamy i pamiętamy” to akcja porządkowania grobów powstańców na Cmentarzu Starym w Kielcach, w której uczestniczyli wolontariusze z klas VII. 

7. Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na kieleckich cmentarzach, organizowana przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.

8. Współpracując z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami” wolontariusze zajmowali się sprzedażą baśniowych zapałek „Dziewczynki z zapałkami” na terenie centrum handlowego E. Leclerc.

9. Akcja „Góra Grosza” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji była pomoc dzieciom, wychowującym się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

10.  PROJEKT Unicef  „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”  IV edycja.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im.Henryka Sienkiewicza w Kielcach
    ul. Krzemionkowa 1
  • centrala (41) 36-76-167,

Galeria zdjęć