Z życia klas 5

5b i 6b w Manufakturze czekolady

Dnia 4 października, klasy 5b i 6b brały udział w warsztatach pt. "Manufaktura Czekolady ".
Uczniowie poznali proces  powstawania czekolady od samego początku - od ziarna kakaowego.

Mieli okazję dotknąć ziarna kakowca i poznać jego smak. Pod czujnym okiem specjalistów od  czekolady, nasi uczniowie samodzielnie tworzyli własną wersję tego specjału.
Młodzież eksperymentowała z dodatkami: orzechami, owocami, przyprawami tak, aby nadać swoim autorskim czekoladom  wyjątkowy smak i wygląd. Warsztaty okazały się świetną i kreatywną podróżą do świata czekoladowych słodkości. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy Młodego Czekoladnika.
W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się pod pomnikiem naszego patrona, Henryka Sienkiewicza.
To był słodki i udany dzień.