Z życia klas 5

5a w Centrum Geoedukacji

W piątek 31.03.2023 klasa 5a wybrała się do położonego w pobliżu Rezerwatu przyrody nieożywionej „Wietrznia” - Centrum Geoedukacji. Na miejscu, w formie gry terenowej oraz dzięki licznym stanowiskom interaktywnym i skamieniałościom uczniowie odbyli podróż w czasie do odległej przeszłości.

Odpowiadając na pytania zawarte w quizie poznali  historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców. Niesamowitych wrażeń dostarczyła pobudzająca zmysły podróż w czasie, futurystycznym pojazdem – od narodzin Ziemi po współczesność. Na koniec czekała wielkoformatowa gra planszowa o tematyce geologicznej. Kilkuosobowe zespoły wykonywały zadania ukryte na poszczególnych polach. Na podium znalazły się  drużyny: Zielonych, Żółtych i Czarnych. Gratulujemy!!!