Zielony Patrol uczy, jak prawidłowo segregować odpady

W dniu 25 kwietnia, uczniowie klasy 4c, członkowie koła ekologicznego Zielony Patrol pod opieką pani Justyny Misiak, odwiedzili najmłodszą przedszkolną grupę, czyli Liski. Celem spotkania była edukacja najmłodszych na temat znaczenia segregacji odpadów i ochrony środowiska.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem przez uczniów krótkiej informacji na temat tego, jak ważna jest segregacja śmieci. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały starszych kolegów tłumaczących, do jakiego koloru worka muszą trafić poszczególne odpady.

Przedszkolaki okazały się bardzo pojętne:) Bez problemu i bez pomyłki samodzielnie segregowały śmieci rozsypane na podłodze, co sprawiło im dużo radości i zaangażowania.

Czwartoklasiści zaśpiewali Liskom piosenkę ”Plastik is not fantastic”, przy której wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie Zielony Patrol obdarował przedszkolaków kolorowanką, którą pomalują jak podsumowanie zajęć.

Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem tematem i chętnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych aktywnościach. Spotkanie pokazało, że edukacja ekologiczna wśród najmłodszych jest nie tylko możliwa, ale i potrzebna, aby od najmłodszych lat kształtować proekologiczne postawy.

Spotkanie koła przyrodniczego z przedszkolakami na temat segregacji odpadów zakończyło się pełnym sukcesem. Dzieci zdobyły cenną wiedzę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości lepszą troską o naszą planetę:)