Z życia klas 4

Wyjście do kina + spacer po Kielcach

Klasa 4c miała niezwykłą okazję uczestniczyć w projekcie “Kino Szkoła”, podczas którego uczniowie obejrzeli film “Serce motyla”. Przed seansem odbyła się prelekcja na temat przemocy, która przygotowała młodych widzów na poruszane w filmie kwestie.

“Serce motyla” to litewski dramat, który opowiada historię dziesięcioletniego Eliasza, chłopca o niezwykłym wyglądzie, który musi nosić specjalną “zbroję” chroniącą jego serce bijące tuż pod powierzchnią skóry. Film porusza ważne tematy takie jak akceptacja inności, odwaga, przełamywanie barier i znaczenie przyjaźni.

Prelekcja przed filmem pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć problem przemocy rówieśniczej i dyskryminacji. Dzięki temu mogli oni głębiej przeżyć historię chłopca i zastanowić się nad własnymi postawami wobec osób, które są inne.

Wizyta w kinie była nie tylko formą edukacji filmowej, ale także okazją do refleksji nad ważnymi społecznymi zagadnieniami. Uczniowie klasy 4c z pewnością zapamiętają ten dzień jako ważną lekcję empatii i tolerancji.

Przed seansem czwartoklasiści odbyli krótką, historyczną wyprawę po Kielcach. Pierwszym przystankiem był kościół św. Wojciecha, który stoi dumnie jako świadek długiej historii miasta. To tu znajduje się miejsce, gdzie “stał dom który dał początek naszemu miastu”.

Następnie grupa udała się ulicą Bodzentyńską na Plac Artystów do pomnika Kiełka, gdzie dzieci miały okazję przypomnieć sobie legendę o powstaniu Kielc.

Spacer był nie tylko lekcją historii, ale także okazją do integracji klasy i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.