Z życia klas 4

Podróż przez Polskę - przystanek Podhale

W ramach szkolnej akcji „Podróż przez Polskę” poszczególne klasy przygotowują informacje nt wylosowanego regionu Polski. Były już Góry Świętokrzyskie oraz Śląsk. Teraz przeszedł czas na Podhale i Podkarpacie. Klasie 4a w udziale przypadło Podhale.

Chyba każdy odwiedził polskie Tatry czy Zakopane. Uczniowie przygotowali prezentację PawerPoint oraz  „tematyczną ściankę”, na której zamieścili zebrane informacje nt wybranego regionu. Mowa tu o oscypkach, kwaśnicy, parzenicy, ale także o znanych osobach jak Kornel Makuszyński czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Materiały w postaci plakatów, lapbooków, albumów, góralskich gadżetów, kolorowych zdjęć i widokówek zdobią obecnie korytarz przy pawilonie B. Zapraszamy w góry, hej!