Z życia klas 3

ANDRZEJKI W KLASIE III A

Wieczór andrzejkowy, obchodzony  w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej klasie przybrał formę andrzejkowych wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i  przygotowali na tę okazję magiczne wróżby.

Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek –oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta

–bogactwo, klucze –dobrobyt, szczęście, cukierek –dobre i słodkie życie, kamień-ciężkie życie). Nie zabrakło wróżenia z butów i ze skórek z jabłek oraz z kostek z zaczarowanymi numerami. Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie przyszły zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii.

Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby  pozwoliły nam oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Rodzice, jak zawsze, przygotowali dla nas pyszny poczęstunek.

Było ciekawie i wesoło.