Z życia klas 3

Spotkanie rodzinne klasy III C podczas prezentacji apelu „Magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję”.

W dniu 16 listopada postanowiliśmy zaprosić naszych rodziców, babcie, dziadków, rodzeństwo do szkoły, aby obejrzeli apel na temat „Magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję”,  który przygotowaliśmy dla uczniów klas 0 – III. Około godz.16.00 nasza szkolna aula powoli zaczęła się wypełniać gośćmi. Było gwarno i wesoło, gdyż młodsze rodzeństwo było nieco niesforne.

Nasz występ miał na celu kształtowanie kulturalnych nawyków zachowania. To ruch ciała, mimika, sposób bycia, wysławiania się, uśmiech, postępowanie nawet w drobnych sprawach – wszystko to mówi nam, kim jesteśmy. Dobre zachowanie, to obcowanie z ludźmi w sposób kulturalny, dlatego należy pamiętać o stosowaniu „magicznych słów”.

Podczas występu bawiliśmy się świetnie. Najbardziej wesoło było w czasie  inscenizacji „Ballada o uprzejmym rycerzu”, gdzie jeden z głównych bohaterów – rycerz, rozśmieszał zarówno gości, jak i aktorów.

Wszystkim życzymy dobrych spotkań z grzecznymi ludźmi!