Z życia klas 3

Test trzecioklasisty

13 kwietnia wróciliśmy wieczorem z zielonej szkoły, a 14 kwietnia rano pisaliśmy pierwszy ważny test kompetencji. Wszyscy byliśmy przejęci, bo każdy chciał jak najlepiej napisać test i był ciekawy, czy test będzie łatwy, czy trudny.

Rozpoczęliśmy sprawdzenie naszych umiejętności z języka polskiego. Nie było trudno, bo dobrze czytamy ze zrozumieniem, potrafimy odszukać właściwą odpowiedź, układamy wyrazy w kolejności alfabetycznej, znamy części mowy i potrafimy napisać ciekawy list. Ta forma była dla nas łatwa, bo wielokrotnie pisaliśmy już list, poza tym warsztaty kulinarne na zielonej szkole pomogły nam w redagowaniu argumentów dotyczących zdrowego odżywiania się. Po przerwie napisaliśmy test z matematyki, który również okazał się prosty i żadne zadanie nie sprawiło nam większych kłopotów. Kolejny test kompetencji piszemy 10 maja. Prosimy wszystkich o trzymanie za nas kciuków w tym dniu.