Głośne czytanie książek w grupie Delfiny

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji przedszkolaki odwiedziła Pani Elżbieta Lasota, kierownik biblioteki szkolnej, która przeczytała dzieciom książkę pt.: „O Króliczku” autorstwa Małgorzaty Supińskiej. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowej opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, zagadki oraz prezentacja na temat korzystania z książek. Nawyk głośnego czytania na pewno zostanie w naszym przedszkolu na cały rok.