Pani stomatolog

12 kwietnia w grupie Delfinów miało miejsce niecodzienne wydarzenie – grupę odwiedziła Pani stomatolog. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie sztucznej szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Panią stomatolog, a następnie według jej wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pani Katarzyna przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Wspólnie oglądali bajkę przedstawiającą wizytę w gabinecie stomatologicznym i wysłuchali opowiadania Tupcio Chrupcio ”Dbam o zęby”. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamiętają na zawsze.

Było to niezwykłe spotkanie, które wzbogaciło wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały Pani stomatolog za wizytę.