Z życia klas 0

Bezpieczna droga do Zerówki A.

Realizując akcję informacyjno edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” policjantka z Komisariatu Policji II w Kielcach,  pani Anita Biesaga gościła w dniu 9 października w naszej klasie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszka w formie zabawy przypomniała nam o miejscach, gdzie można bezpiecznie i aktywnie spędzać wolny czas, edukowała z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uświadamiała, dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne. Przypomniała nam wiele zasad, o których powinniśmy pamiętać w drodze do szkoły, w szkole, w sali lekcyjnej, w domu, na placu zabaw. Policjantka sprawdzała również naszą wiedzę na temat znajomości numerów alarmowych, kontaktów z osobami nieznajomymi zarówno w realnym, jak i internetowym świecie. Przypomniała też postawy, które chronią przed spotkaniem z obcym psem. Wiemy już, jak zachować się w różnych sytuacjach, aby nasze życie było nie tylko szczęśliwe, ale przede wszystkim bezpieczne.

W podziękowaniu za tak pouczające spotkanie, pani Anita otrzymała od nas piękny koszyk z  kwiatami. Dziękujemy również pani Monice Chabior, mamie Miłosza, za wykonanie tak atrakcyjnego upominku!