Z życia klas 0

Klasa 0A wśród owoców i warzyw.

W piękny, słoneczny poniedziałek, w dniu 2 października wybraliśmy się do wycieczkę do naszego osiedlowego sklepu „Euro”, aby dokładnie obejrzeć stoisko z owocami i warzywami. Właśnie teraz, na zajęciach w szkole rozmawialiśmy na temat znaczenia spożywania warzyw i owoców.

Okazało się, że bywając w sklepie, na zakupach z rodzicami nie zwracaliśmy uwagi na różne rodzaje owoców i warzyw. A tu czekała na nas duża niespodzianka: kilka gatunków kolorowych jabłek, 4 gatunki cebuli (podłużną niektórzy z nas widzieli po raz pierwszy), po 3 gatunki sałaty i kapusty, bakłażan, rzepa, kalarepa, granat,  pomelo, granat, dorodny seler z zieleniną…aż oczy błyszczały od ilości barw i zapachów.

Pani opowiadała nam jak  można wykorzystać warzywa i owoce, a przede wszystkim uświadomiła nas, że są one bardzo ważnym źródłem witamin dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu.

Na zakończenie wizyty w sklepie otrzymaliśmy upominki. To była bardzo ciekawa wycieczka.