Z życia klas 0

Klasa Oa z wizyta w Geoparku.

4 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do  Centrum Geoedukacji.  Pani przewodniczka opowiadała nam o czasach prehistorycznych Ziemi. Dowiedzieliśmy się o tym, że kiedyś na terenie Gór Świętokrzyskich było ciepłe morze.

Poznaliśmy gatunki zwierząt, które żyły w tamtych czasach. Zachwycał nas kolorowy świat morza. Wiele emocji dostarczył nam filmu 5d pt. „Podróż do wnętrza Ziemi”, który  oglądaliśmy w kapsule czasu. Podczas projekcji filmu czuliśmy podmuch wiatru, drgania foteli, różne natężenia światła, wodę. Mogliśmy przekonać się jak wygląda wnętrze Ziemi.  Dotarliśmy do jądra Ziemi, było bardzo gorąco. Na zakończenie wycieczki uczestniczyliśmy w warsztatach szlifierskich. Samodzielnie szlifowaliśmy kamyczki, które zabraliśmy do domu na pamiątkę tego wspaniałego dnia. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.