Z życia klas 0

Klasa Oa w Ogrodie Botanicznym

W naszej najbliższej okolicy powstał nowy obiekt ,w którym można spędzić miło czas i nauczyć się wiele o roślinach i zwierzętach. 19 października wybraliśmy się pieszo do Ogrodu Botanicznego, który mieści się wzdłuż ulicy Jagiellońskiej i Karczówkowskiej.

Zwiedzając ogród zachwycaliśmy się ogrodem francuskim, wrzosowiskiem, rozarium, rododendronami, rozpoznawaliśmy zioła. Rośliny przygotowują się do zimowego snu, ale niektóre wbrew naturze jeszcze zakwitły. Mieliśmy okazję zobaczyć stację meteorologiczną, która jest atrakcją ogrodu. Spacerowaliśmy po ogrodzie godzinę, nie czując zmęczenia, bo  ciekawość światem roślin była silniejsza niż ból nóg. Potem odbyły się warsztaty edukacyjne – rozpoznawaliśmy gatunki drzew po liściach i owocach, a następnie wykonaliśmy liściowego ludka. Pełni wrażeń wróciliśmy również pieszo do szkoły na pyszny obiad.