Z życia klas 0

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Do świętowania dołączyło nasze przedszkole. Tego dnia, w poszczególnych grupach, dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Prowadzone były rozmowy na temat Praw Dziecka, przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym dorosłym życiu. Przedszkolaki zostały zapoznane z Kodeksem Praw Dziecka, słuchały i bawiły się przy utworze „Piosenka o prawach dziecka”. Zostały także wykonane prace plastyczne, które obrazowały najważniejsze prawa najmłodszych. Z wybranych prac utworzono wystawę.