Bezpieczny internet

Dlaczego nie należy otwierać podejrzanych e-maili?  Czy obcy znajomy na Facebooku to na pewno bezpieczny kontakt?  Co to jest hejt ? Na te wszystkie pytania szukali odpowiedzi uczniowie,  rozwiązując zagadki i rywalizując w grze planszowej podczas Dni Bezpiecznego Internetu.
Przez tydzień lutego trwały na świetlicy zajęcia w ramach Dni Bezpiecznego Internetu 2019. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali i wykonali grę planszową nawiązującą do tematyki niebezpieczeństw, jakie czyhają w sieci. "Czatujesz z nieznajomym, bo uwierzyłeś, że jest twoim rówieśnikiem. Cofasz się o dwa pola" - takie trudności trzeba było pokonać, aby dotrzeć do mety.
Uczniowie rozwiązywali też rebusy, krzyżówki i inne zagadki związane z korzystaniem z internetu w komputerach i smartfonach.
Świetliczaki stworzyły również swoisty kodeks „Nie hejtuj” o przeciwdziałaniu nienawiści w internecie. Spisaly zasady, jakimi powinien się kierować użytkownik sieci.
Przed wejściem do świetlicy wyłożono ulotkę zatytułowaną „10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu”. Ulotki można odbierać cały czas, zapraszamy :)
Cały program opracowała Anna Lesiak-Nowak.