Dnia 28.10. uczniowie klasy VII a i b udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem po przyjeździe do stolicy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.Obejrzeliśmy również fascynujący film Astronauta 3D podczas pobytu w Planetarium.Po wyjściu z centrum wiedzy udaliśmy się na spacer po Starym Mieście wraz z Placem Zamkowym.Obejrzeliśmy Barbakan i pomnik Małego powstańca a także Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym zatrzymaliśmy się, aby obejrzeć zmianę warty.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie mimo zmęczenia natłokiem wrażeń zadowoleni wrócili do Kielc.