7b na warsztatach...

W  dniu 4 marca 2024 r. uczniowie klasy 7 b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, wykładach oraz podsumowaniu konkursu w ramach XII ŚDBI.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Akademii Nauk Stosownych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Głównym celem, który przyświecał spotkaniu było: ZASTOSOWANIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI - SZANSE I ZAGROŻENIA. Treści, z którymi zostali zapoznani uczniowie miały za zadanie wspierać ich rozwój umiejętności cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci, dokonywać krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Uczniowie poznali sposoby umiejętnego wykorzystywania  materiałów dostępnych w sieci, w szczególności tych opartych na sztucznej inteligencji”.

Po spotkaniu wszyscy w miłej atmosferze wrócili pod szkołę maszerując i podziwiając budzącą się wiosnę w Rezerwacie Karczówka.

Opiekun:  Aneta Kulik