Wszechobecne procenty

W ramach zajęć z matematyki, uczniowie klasy VII a wykonali lapbooki i plakaty matematyczne na temat procentów.

By stworzyć lapbooka, należy dobrze zaplanować pracę, przyswoić materiał, uporządkować wiedzę, wybrać najistotniejsze i najciekawsze informacje, a potem nadać im atrakcyjną formę. Takie podsumowanie wiedzy jest o wiele przyjemniejsze od tradycyjnej nauki z książką. Metoda ta dodatkowo rozwija kreatywność, zdolności manualne, umiejętność planowania – również tego przestrzennego i uczy cierpliwości.

Korzyści z wykonanej pracy- obopólne - uczniowie rzetelnie wykonali pracę przez co samodzielnie powtórzyli materiał, dostrzegli procenty w swoim otoczeniu a nauczyciel zdobył pewność, że ta forma pracy była dla uczniów sporym wyzwaniem z którego wywiązali się wspaniale. Gratuluję!

Justyna Misiak