7a na PŚK

Klasa 7a wraz z opiekunami, panią Justyną Misiak i Agnieszką Adydan, Dzień Dziecka spędziła na …nauce. W ramach wydarzenia „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2022” uczniowie mogli zaglądać we wszystkie zakamarki kampusu.

Zabawy i naukowe pogadanki dotyczyły wszystkich dziedzin nauki. W ten fascynujący świat  uczniów naszej klasy wprowadzali studenci i pracownicy PŚK. Były więc między innymi: możliwość oglądania przez mikroskop elektronowy cukru, mąki, kawy itp., symulator dachowania samochodu, jak złapać przestępcę czyli podstawy kryminalistyki, fabryka przyszłości, Układ Słoneczny, pracownia laserowa oraz na deser, w ramach lekcji wf -u, sala gimnastyczna. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem brali  udział w nauce poprzez zabawę. Być może trafią tu kiedyś w roli studentów i przyszłych inżynierów:)