7a na Świętokrzyskim Festiwalu Nauki

Świętokrzyski Festiwal Nauki to wydarzenie adresowane do wszystkich zainteresowanych nauką, sztuką i kulturą. Wydarzenie organizują wspólnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska. Jego celem jest wspomaganie dialogu pomiędzy przedstawicielami świata nauki a społeczeństwem, poprzez rozbudzanie ciekawości poznawczej przedstawicieli lokalnej społeczności w każdym wieku, a także zaprezentowanie korzyści płynących z prowadzenia badań naukowych.

Na festiwalu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Sp 31, byli nimi uczniowie z klasy 7a wraz z opiekunami, p. Justyną Misiak oraz p.Ewą Białuch.

Młodzież wzięła udział w warsztatach projektowania ubioru z wykorzystaniem surowców wtórnych  - “Ekologicznie - Funkcjonalnie - Nowocześnie”, zorganizowanych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ich zadaniem było zaprojektowanie na papierze koszulki, która w przyszłości wykonana będzie z materiałów recyklingowych. Każdy projekt był inny, pomysłowy, kolorowy i niepowtarzalny. Za swoją pracę twórcy nagrodzeni zostali gadżetami z logo festiwalu. Dzisiejsze zajęcia to dopiero projekt który być może zostanie wcielony w życie.Zaproszeni zostaliśmy na kolejne zajęcia, na których uczniowie stworzą własne koszulki już nie tylko na papierze.

Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie:)