Wycieczka kl. 7a i 7c do Bochni i Krakowa

1 października 2021 r. uczniowie klas 7a i 7c wraz z opiekunami: p. Justyną Misiak, Małgorzatą Saletrą i Ewą Jamką uczestniczyli w wycieczce do Bochni i Krakowa .Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej, teoretycznej wiedzy na temat najpiękniejszych miejsc Małopolski.

Głównym punktem programu było poznanie historii najstarszej kopalni soli w Polsce. Wydobycie soli w okolicach Bochni to historia sięgająca 3,5 tys. lat p.n.e. Początki bocheńskiej kopalni jako zakładu wydobywczego sięgają roku 1248. Uczniowie przemierzali podziemia kopalni pieszo, co dawało  okazję do wypoczynku w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych. Jedną z atrakcji był przejazd podziemną kolejką. Uczniowie mogli  też skorzystać z podziemnego placu zabaw oraz zagrać w piłkę na podziemnym boisku. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest ekspozycja multimedialna, dzięki której  uczniowie poznali historię wydobycia soli, trud górniczej pracy, a także historię Polski.

Kolejnym  miejscem  które zwiedziliśmy był Kraków. Spacerując  brzegiem  Wisły odwiedziliśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Wawel. Kolejno pięknymi, zabytkowymi uliczkami udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Podziwialiśmy tam symbol Krakowa – Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, ratusz oraz pomnik Adama Mickiewicza. Mieliśmy czas na zakup pamiątek oraz wykonanie zdjęć upamiętniających wycieczkę.Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia:)