Z życia klas 6

6b w Centrum Edukacji Medialnej

W środę, 7 czerwca klasa 6 b odwiedziła Centrum Edukacji Medialnej - Radio Kielce.  Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia najważniejszych pomieszczeń Radia Kielce.

Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarzy: czytanie serwisu, tworzenie audycji. Chętni mogli zasiąść przy mikrofonie i  poczuć się jak prawdziwy dziennikarz radiowy. Dużo radości sprawiła również wizyta w Centrum Edukacji Medialnej, gdzie mogli poznać historię mediów, zobaczyć najstarszą reklamę świata, zobaczyć jak wyglądały pierwsze urządzenia do analogowego montażu dźwięku. Ważnym momentem było pokazanie przez prowadzącego, w jaki sposób ustrzec się przed Fake Newsami, negatywnymi skutkami dezinformacji.
Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe informacje.