Z życia klas 6

Wycieczka, której klasa VI a długo nie zapomni

8 października klasa VI a wybrała się na wycieczkę do Drukarni JAWIST w Kielcach, istniejącej na rynku poligraficznym już od 1989 r. Głównymi celami wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą współczesnego drukarza oraz utrwalenie więzi koleżeńskich poprzez integrację.

Podczas wizyty w drukarni, jej właściciel, oprowadził uczniów po halach drukarni, dzięki czemu mogli oni obserwować kolejne etapy powstawania plakatu. Na początku uczniowie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a później krok po kroku śledzili proces jego obróbki, aby finalnie otrzymać pamiątkowy plakat. Wizyta w drukarni była doskonałą okazją na zapoznanie się z pracą drukarza i całego zespołu od podszewki.

Na zakończenie wycieczki uczniowie zostali mile zaskoczeni, bowiem załoga drukarni zorganizowała dla nich ognisko integracyjne z pysznymi kiełbaskami. Po smacznym posiłku był również czas na zabawę na świeżym powietrzu.

Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczniom, zatem wycieczkę można uznać za udaną.