Z życia klas 6

Dzień Dziecka w klasie 6c

W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie klasy 6c świętowali Dzień Dziecka bardzo aktywnie, poznając najważniejsze miejsca naszego miasta oraz ziemi świętokrzyskiej. Wędrówkę rozpoczęliśmy od miejsca przy kościele św. Wojciecha, gdzie na murze otaczającym kościół znajduje się napis „tu stał dom, który dał początek naszemu miastu”, po czym przeszliśmy najstarszą ulica miasta ul. Bodzentyńską na Rynek, a następnie na wzgórze katedralne.

Po krótkim odpoczynku w ogrodzie włoskim, położonym za Pałacem Biskupów Krakowskich, przeszliśmy na małe „co nieco”. Na placu Artystów uczniowie zmierzyli się z pytaniami w konkursie przygotowanym przez Straż Miejską, otrzymując liczne nagrody. W drugim dniu udaliśmy się w Góry Świętokrzyskie, gdzie podziwialiśmy otaczające nas wspaniałe widoki, odnajdując na mapie pasma górskie wraz ze szczytami. Tym razem nie zdobyliśmy jeszcze Łysicy, ale mieliśmy ją na wyciągnięcie ręki. Spacerowaliśmy Aleją Miniatur w Krajnie i podziwialiśmy najważniejsze budowle świata. Po obejrzeniu, uczniowie pracowali w grupach rysując i opisując najciekawsze, wg nich budowle. Dla zwycięzców były nagrody. Był to dobry i owocny czas dla naszej klasy.