Z życia klas 6

Wreszcie razem ! Rajd klasy 6a

2 czerwca na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów kl. 6a. Uczniowie wraz z paniami Justyną Misiak i Ewą Jamką, po raz pierwszy w tym roku szkolnym wyszli poza mury szkoły na rajd. Pogoda, nastroje i humory dopisywały jak nigdy. Jakby sama przyroda chciała zrekompensować uczniom czas zamknięcia w domach i naukę poprzez monitory komputerów.

Trasa naszej wycieczki biegła przez Brusznię, Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy Grabina Dalnia, Karczówkę aż do Ogrodu Botanicznego. Po drodze szóstoklasiści przypomnieli sobie jak prawidłowo zorientować mapę, poznali historię krzyża na Bruszni, zajrzeli do szybu „Barbara”, zapalili znicz pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Karczówce oraz zwiedzili Ogród Botaniczny przy ulicy Karczówkowskiej. Po tak wyczerpującym dniu należał się odpoczynek. Zielona trawka, kolorowe kocyki i leżaki to doskonałe miejsce na piknik pod chmurką. Zwieńczeniem rajdu był quiz, który sprawdzał wiedzę zdobytą na wycieczce. Wszyscy spisali się doskonale i zasłużyli na słodką nagrodę:)