Z życia klas 6

6a - Kampania informacyjnej dotycząca szkodliwości używania plastiku

Na zajęciach koła ekologicznego uczniowie kl. 6a przygotowali materiały do przeprowadzenia kampanii informacyjnej dotyczącej szkodliwości używania plastiku. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali, wykonali i ozdobili ekologiczne  torby. Torby zostały przygotowane z kolorowych, bawełnianych podkoszulków.

Każda z toreb to indywidualne „dzieło sztuki:) Kolorowe, solidne a przede wszystkim takie, które mogą być przez dzieci wykorzystane w ich codziennym życiu. W trakcie pracy uczniowie dyskutowali na temat szkodliwości plastiku dla środowiska.

Zaprojektowane i wykonane zostały także ulotki oraz plakat, na których uczniowie proponują działania dzięki którym można zmniejszyć zużycie plastiku na co dzień.

Mamy nadzieję, że  przygotowane materiały zostaną wkrótce wykorzystane, a akcja szeroko rozpropagowana wśród pozostałych uczniów szkoły:)