Z życia klas 2

"Zdrowe - nietrudne" - program edukacyjny w klasie II A

W bieżącym roku szkolnym nasza klasa przystąpiła do programu "Zdrowe - nietrudne", którego organizatorem jest firma Kupiec. Celem tego programu jest propagowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz nauki o zdrowym odżywianiu. Klasa uczestniczyła w cyklu zajęć, podczas których poznaliśmy piramidę żywienia, przyrządzaliśmy zdrowe przekąski i śniadanie, dowiedzieliśmy się, co to są witaminy i jaki mają wpływ na nasze zdrowie. Rozmawialiśmy też na temat, jak należy dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Poznaliśmy zasady racjonalnego korzystania z komputera. Wiemy, że zdrowy sport to dobre zdrowie. Uczyliśmy się też kulturalnego zachowania przy stole. Podczas zajęć towarzyszyła nam Witaminka Celinka - bohaterka opowiadań o tematyce zdrowotnej. Cała klasa otrzymała w prezencie od firmy Kupiec zdrowe przekąski - wafelki kukurydziane. Zajęcia z tego programu będziemy kontynuować w klasie III.

Galeria zdjęć: