Z życia klas 2

Wizyta Mikołaja w klasie IIc

Dzień 7 grudnia był wyjątkowy dla uczniów z klasy IIc , ponieważ zawitała w naszej szkole niezwykła osobistość – św. Mikołaj.

Jest to bardzo ważna postać występująca w wielu kulturach. Święty Mikołaj zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym: wszystkie dobra jakie posiadał rozdał potrzebującym.

Nagle, tuż za drzwiami usłyszeliśmy jakiś hałas: donośny głos, wesoły chichot

i grające głośno dzwoneczki. Wiedzieliśmy, że to Mikołaj!. Okazało się, że przybył ze swoją pomocnicą, panią Elfową. Powitaliśmy ich serdecznie, aż przyszedł czas   na tę chwilę wyczekiwaną przez wszystkich, czyli prezenty!

Następnie rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że Mikołaj trafił z podarunkami.

Chociaż za oknami brak śniegu, ale nastrój świąteczny w pełni zagościł w naszej klasie. Bożonarodzeniowe ozdoby, pięknie wystrojona choinka i mikołajkowe prezenty uświadomiły nam, że święta tuż, tuż…