Z życia klas 2

Klasa IIc w Filharmonii Świętokrzyskiej

Uczniowie z klas 0 – III systematycznie biorą udział w comiesięcznych audycjach muzycznych Filharmonii Świętokrzyskiej. Artyści przyjeżdżali do naszej szkoły i w auli szkolnej braliśmy udział w „mini” koncertach, zdobywaliśmy wiedzę z edukacji muzycznej i świetnie się bawiliśmy.

Chociaż Mikołajki są 4 grudnia, to już dzień wcześniej Filharmonia Świętokrzyska stała się – za sprawą Mikołaja – prawdziwym Królestwem Muzyki. A w prawdziwym Królestwie Muzyki nie może zabraknąć Królewny Melodii.

To właśnie  3 grudnia  pojechaliśmy do Filharmonii  Świętokrzyskiej  na koncert mikołajkowy Orkiestry Symfonicznej pt. „Z wizytą u Ciotki Polifonii”.

Byliśmy pod wrażeniem pięknej sali koncertowej i „prawdziwej” dużej orkiestry z dyrygentem. A potem znaleźliśmy się w świecie muzyki…od bardzo dawnych czasów do obecnych. Była to pouczająca lekcja historii muzyki.

Byliśmy oczarowani ! Na pewno tu jeszcze wrócimy!