Z życia klas 2

Klasa IIc na Szkolnym Marszu Niepodległości

W dniu 10.11. uczniowie z klasy IIc wzięli udział w Szkolnym Marszu Niepodległości, który odbył się z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To właśnie 11.11.1918 r.- po 123 latach niewoli nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy się cieszyć z własnego domu – Polski, która przez wiele lat była pod zaborami Rosji, Prus i Austrii.

W tym dniu, w naszym kraju odbywa się wiele uroczystości, pochodów oraz imprez. Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczone zostało radosnym marszem przez całą szkołę. Narobiliśmy dużo „zdrowego” hałasu. Korytarze szkolne wypełniły się barwami biało – czerwonymi od chorągiewek i kotylionów.

Cieszymy się, że  możemy żyć w wolnym i niezależnym kraju! Polska jest państwem niepodległym, w którym czujemy się bezpiecznie!