Z życia klas 2

Coś za coś – Siła pieniądza III

12 lutego wzięliśmy udział w trzecich warsztatach w ramach Projektu  „Coś za coś – Siła pieniądza”. Podczas warsztatów zdobyliśmy wiedzę na temat płatności elektronicznych.  Chociaż jeszcze nie mamy swoich kart bankomatowych, to zdobyta wiedza korzystania z nich bardzo nam się przyda.

Dowiedzieliśmy się , że dzieci mogą mieć karty płatnicze np. karty prepaid . Rodzice mogą z własnego konta doładowywać środki płatnicze, z których dzieci mogą wypłacać pieniądze, płacić  w sklepach. To takie niewidzialne kieszonkowe. W czasie warsztatów wykonywaliśmy swoje karty bankomatowe, uczyliśmy się wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatu, wypełnialiśmy druki przelewu i poznaliśmy zasady przelewu elektronicznego. Warsztaty były bardzo ciekawe i dostarczyły nam wiedzy praktycznej na temat płatności elektronicznej.