Z życia klas 2

Olimpusek

7 stycznia uczniowie klasy 2a wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek”. Swoich sił spróbowało dziewiętnastu uczniów. Treści zawarte w 21 pytaniach testu dotyczyły wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej i społecznej, przyrodniczej oraz matematycznej.

Do olimpiady przygotowywaliśmy się na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów, podczas zajęć lekcyjnych i samodzielnie w domu. Wiele treści musieliśmy rozszerzać, bo jeszcze programowo ich nie poznaliśmy. Teraz musimy poczekać na wyniki. W ubiegłym roku dwoje uczniów naszej klasy uzyskało wysokie wyniki  w olimpiadzie i otrzymało wyróżnienia. Byli to Karol Niźnik i Natalia Jarzyńska. Zobaczymy, czy w tym roku uda nam się powtórzyć wynik, a może poprawić? Trzymamy kciuki!