Z życia klas 2

Świąteczny nastrój w klasie 2a

Tradycją naszej szkoły jest wspólne kolędowanie. Każda klasa uczy się śpiewu jednej kolędy, którą prezentuje podczas świątecznego apelu.

W tym roku klasa 3a przygotowała piękny apel o zwyczajach i tradycjach związanych ze świętem Bożego Narodzenia, a nasza klasa zaśpiewała kolędę „Świeć gwiazdeczko, świeć”, włączając się w szkolną tradycję. W ostatni dzień szkoły przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy klasową Wigilię. Wszyscy brali udział w przygotowaniu naszego klasowego stołu wigilijnego. Było dużo słodkości, które przyniosły  mamy. Tak jak w każdym domu rozpoczęliśmy wspólne świętowanie od życzeń i łamania się opłatkiem, potem było śpiewanie kolęd i wspólny posiłek. W tym dniu wykonaliśmy też piękne prace plastyczne, które ozdobiły szkolny korytarz.  Był to dzień dla wszystkich miły i radosny,  wprowadził nas w magię świąt.