Z życia klas 2

Dzień Tolerancji w klasie 2a

Tolerancja to trudne słowo, które co roku staramy się przypominać i rozmawiać o tym ,co znaczy, jak ważne jest w codziennym życiu. W tym roku szkolny Dzień Tolerancji upłynął pod hasłem „Wszyscy jesteśmy różni, lecz tak samo ważni”.

Rozmawialiśmy o tym, czym różnimy się między sobą i czy jest to dobre dla nas, czy może nie i dlaczego? Do jakich wniosków doszliśmy? Dzięki temu, że się różnimy, świat jest ciekawszy, możemy uczyć się od siebie, bo każdy ma inne zainteresowania, wykorzystywać swoje dobre strony, zdolności, by to, co robimy wspólnie, było jeszcze piękniejsze, lepsze. Stwierdziliśmy, że każdy ma swoją rolę w klasie i dlatego wszyscy jesteśmy ważni i potrzebni. Na zakończenie Dnia Tolerancji wykonaliśmy wspólnie klasowy łańcuch, który połączymy z innymi, tworząc szkolny łańcuch tolerancji.