Z życia klas 2

Mikołajki w klasie 2a

Mikołajki to przemiła tradycja, wspaniały dzień, na który czekają wszystkie dzieci. W tym dniu są upominki, zabawa i dużo radości. Jak co roku odwiedził nas w szkole  św. Mikołaj. Otrzymaliśmy paczki ze słodyczami i upominkami. Z tym świętem związana jest nasza szkolna tradycja.

Co roku uczestniczymy w mikołajkowym koncercie w Filharmonii Świętokrzyskiej. W tym roku wysłuchaliśmy  koncertu pt. „Jak Antoś został królewskim muzykiem.” Poznaliśmy historię chłopca, który marzył, aby grać w królewskiej orkiestrze. Wspaniała muzyka symfoniczna, gra świateł, slajdy wprowadziły nas w bajkowy świat. Otrzymaliśmy od św. Mikołaja nie tylko prezenty dla ciała, ale i dla duszy. Przyjście św. Mikołaja przypomina nam o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia i w tej radosnej atmosferze postanowiliśmy ubrać naszą klasową choinkę.