Z życia klas 4

Radio Kielce od kuchni

8 marca klasa 4c odwiedziła siedzibę Polskiego Radia Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej. Uczniowie zwiedzili siedzibę radia, obserwowali dziennikarzy przy pracy, mieli okazję nagrać w studio piosenkę:)

W Centrum Edukacji Medialnej poznali sposoby przekazu informacji od prehistorii do czasów współczesnych. Poznali jak zmieniała się technika radiowa na przełomie ostatnich dekad. Przy użyciu najnowocześniejszej technologii cyfrowej,  w specjalnym studiu wyposażonym w profesjonalny Green Screen, mogli przeczytać z promptera serwis informacyjny, relację z meczu piłkarskiego oraz prognozę pogody.
Wizyta w Radiu Kielce okazała się fe - no -  me -  nal -  nym  przeżyciem dla naszych uczniów. Dzięki Panu Wojtkowi, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił tajniki radia, czwartoklasiści poszerzyli swoją wiedzę i przeżyli niezapomnianą przygodę. Dziękujemy :)

Link do piosenki nagranej w studio -    Piosenka_4a.mp3