St. Patrick’s Day

Z okazji dnia świętego Patryka, w naszej szkole zorganizowaliśmy zielone świętowanie.

Uczniowie przyszli ubrani na zielono, na szkolnych korytarzach było również widać postacie w zielonych kapeluszach, do złudzenia przypominające irlandzkiego skrzata Leprechauna.

Zgodnie z tradycją irlandzką odbyło się poszukiwanie skarbu Leprechauna. Najlepszymi poszukiwaczami sztabek złota okazali się uczniowie klas: 5a, 4b, 7b, 7a, zdobywając dla swoich klas „Pots of Gold”. Za zorganizowanie poszukiwań podziękowania dla Hani z 6a oraz Oli z 5a.

Flaga Irlandii (która, jak dowiedzieliśmy się od naszego katechety Krzysztofa Wójcika, jest jedną z najbardziej ekumenicznych flag) gościła nie tylko na szkolnych tablicach, ale także na twarzach naszych uczniów. Za piękne makijaże dziękujemy Zuzi i Kasi z 7b.

Odbył się również konkurs dotyczący kultury, tradycji i ciekawostek o Irlandii, którego wyniki ogłosimy jutro, a zwycięzcy zostaną sowicie nagrodzeni.

Wishing you a pot of gold and all the joy your heart can hold this St. Patrick’s Day