Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016

Szkoła Podstawowa przystąpiła do Projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016"

Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Cele Projektu:

• Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Promocja hasła Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 – „Lepszy internet zależy od Ciebie!".
  • Kształtowanie właściwych postaw wobec praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych w sieci.
  • Kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka.
  • Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.

Projekt objęli patronatem honorowym:

•     Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
  •     Wojewoda Świętokrzyski,
  •     Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Organizatorzy:

•     Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  •     Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,
  •     Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Patronat medialny:

Radio Kielce, TVP Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Echo Dnia.

Partnerzy:

Allegro, Fundacja Dzieci Niczyje, Kolporter S.A.

W Projekcie zaplanowane zostały następujące działania:

•     warsztaty dla nauczycieli,
  •     spotkania uczniów z funkcjonariuszami policji,
  •     lekcje poświęcone tematyce projektu,
  •     konkurs dla uczniów,
  •     konferencja podsumowująca.

Zadanie konkursowe:

Uczniowie klas IV–VI przygotowują indywidualnie w formie elektronicznej infografikę – poradnik dla rówieśników na temat „Lepszy internet zależy od Ciebie!", ze szczególnym uwzględnieniem celów Projektu.

Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania prac konkursowych znajdują się w regulaminie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach dla uczniów i nauczycieli przewidziane są atrakcyjne nagrody!!!