Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2023/2024

Dzień tygodnia Godziny pracy
Piątek 8.00 - 15.30

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, uczniów i innych pracowników szkoły. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały informujące o nich i udostępnia je.

Nasza biblioteka obejmuje dwie sale: wypożyczalnię i czytelnię. W czytelni można korzystać z całego księgozbioru bibliotecznego, czasopism dziecięcych, młodzieżowych, pedagogicznych i popularnonaukowych oraz komputerów. Tu dzięki odpowiednio dobranej lekturze uczniowie poszerzają własną wiedzę i rozwijają aktywność twórczą.

Bibliotekarze wspierają pedagogów w codziennej pracy, pomagają wyszukać materiały przydatne na zajęciach dydaktycznych.
Księgozbiór biblioteki liczy 20 600 woluminów,
na który składa się literatura piękna, w tym lektury szkolne, książki popularnonaukowe, słowniki i encyklopedie, zbiory multimedialne oraz czasopisma.