OSPR

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU PIŁKI RĘCZNEJ

OŚRODEK SZKOLENIA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Związek Piłki Ręcznej w Polsce w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz władzami samorządowymi powierzył naszej szkole utworzenie ośrodka szkolenia w piłce ręcznej dla dziewcząt w ramach projektu pt. Narodowy program rozwoju piłki ręcznej – ośrodki szkolenia w piłce ręcznej (OSPR)

Atutem naszego zespołu szkół jest fakt, że realizujemy program piłki ręcznej poprzez klasy z dodatkowymi godzinami przeznaczonymi na piłkę ręczną (10 h tygodniowo) prowadzone  przez nauczycieli z uprawnieniami szkoleniowca piłki ręcznej (licencja trenerska ZPRP B). Ponadto ZSO nr 15 im. H. Sienkiewicza w Kielcach posiada odpowiednią bazę szkoleniową pozwalającą na prowadzenie zajęć z piłki ręcznej: pełnowymiarową salę gier, siłownię oraz małą salę gimnastyczną. Szkoła została wyposażona w specjalistyczny sprzęt treningowy natomiast uczestniczki wyposażone w stroje (do treningu i reprezentacyjne).

Ten projekt umożliwia rozwijanie sprawności ogólnej młodzieży oraz pozwala doskonalić umiejętności w zakresie gier zespołowych. Inicjatywa ta umożliwia kontynuowanie nauki na kolejnym szczeblu nauczania w szkole objętej tym samym programem. Dzięki zewnętrznym nakładom finansowym uczestnicy zostaną wyposażeni w sprzęt sportowy (do treningu oraz reprezentacyjny). Szkoła zostanie wyposażona w piłki i pomoce dydaktyczne. Młodzież objęta projektem uczestniczy bezpłatnie w zgrupowaniach treningowych (nocleg + wyżywienie + treningi). Liczba zgrupowań w roku: 3-4

Niezbędne dokumenty:

• Oświadczenie o wykorzystaniu wizerunku x 2
  • Zaświadczenie lekarskie (lekarz rodzinny)

Harmonogram zajęć:

• poniedziałek - 15.10-16.40
  • wtorek - 16.30-18.00
  • czwartek - 15.10-16.40
  • piątek - 15.10-16.40

Miejce: Gimnazjum nr. 15  im. H. Sienkiewicza, Kielce ul. Krzemionkowa 1 (Os. Podkarczówka)

Czas trwania zajęć 90 min.

Rozbudowany program zajęć (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, fitness, nordic walking) realizuje wykfalifikowana kadra:

• piłka ręczna – trener kadry wojewódzkiej młodziczek
  • nordic walking – instruktor
  • fitness – instruktor