Sport w szkole

W naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważne ogniwo edukacji. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

Jednym z naszych priorytetów w codziennej pracy jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży oraz wszechstronny rozwój psychomotoryczny.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie poznają szereg dyscyplin sportowych, uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki, uczą się zasad zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”.

Zajęcia pozalekcyjne umożliwiają dalszy rozwój pasji sportowych w różnych dyscyplinach, organizujemy i prowadzimy:

- koszykówkę – treningi odbywają się w ramach Ogólnopolskiego Projektu PZKosz i Ministerstwa Sportu - SMOK – Młode Asy Parkietów,

- zapasy – treningi ogólnorozwojowe realizujemy w porozumieniu z Polskim Związkiem Zapaśniczym w ramach projektu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”;

- kolarstwo – treningi szkółki kolarskiej prowadzi trener kolarstwa w ramach porozumienia z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim (fanpage facebook);

- pływanie – wszystkie dzieci z klas trzecich objęte są nauką pływania w wymiarze 1 godziny tygodniowo,

-zajęcia sportowe w ramach SKS zgodnie z zainteresowaniami uczestników,

- od r.szk.2021/2022 planujemy zorganizować zajęcia z tenisa ziemnego.

Uczniowie naszej szkoły zdobywają wiele medali i wyróżnień w  takich dyscyplinach jak : lekkaatletyka, ływanie, mini piłka siatkowa, strzelanie sportowe itp.