Owoce i warzywa w szkole

Szkoła Podstawowa nr 31 jak w poprzednich latach zakwalifikowała się do programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole”. Program skierowany jest do najmłodszej grupy uczniów w szkole podstawowej. Ma on na celu zmienić nawyki żywieniowe dzieci, zachęcić je do spożywania zdrowych przekąsek  i dostarczać im jedną porcję owoców i warzyw.

Dzieciom, które uczestniczą w programie dostarcza się dwa lub trzy razy w tygodniu  świeże, dojrzałe owoce, warzywa lub soki. Jedna porcja składa się z produktu owocowego i warzywnego.  Produkty  dostarczane przez zatwierdzonych wcześniej dostawców nie zawierają tłuszczu, soli, cukru ani substancji słodzących.

Program ten umożliwia naszym uczniom kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych przez spożywanie zdrowych owoców i warzyw, udział  społeczności szkolnej w programach i akcjach edukacyjnych propagujących zdrową żywność, zgodnie z wytycznymi MEN.

(na podst. inf. www.arr.gov.pl)