Z życia klas 4

Fizyka dla smyka w 4a

W dniu 30 września 2016r. uczniowie klasy 4 A uczestniczyli w odjazdowych warsztatach naukowych z profesorem Pytalskim. Tematem spotkania było: „Czy to magia, czy to nauka?

Dzieci z natury są ciekawe, lubią eksperymentować. Uczestnicząc w warsztatach miały okazję zobaczyć eksperymenty naukowe, które sprawiają wrażenie „magicznych”. Była to również okazja do poznawania, pytania, odkrywania. Profesor Pytalski w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkrywał przed dzieci tajemnice otaczającego świata. Dzieci mogły uczestniczyć czynnie w przeprowadzanych eksperymentach jako asystenci. Pokazy zapewniły aspekt edukacyjno- naukowy i dostarczyły wspaniałej zabawy.

Pokaz odbył się z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy chłopcy otrzymali z tej okazji słodycze.

Wychowawca klasy: Aneta Kulik