Z życia klas 3

Warsztaty „Komunikacja werbalna i niewerbalna” w klasie III C.

W dniu 9 marca uczestniczyliśmy w warsztatach o tematyce społecznej „Komunikacja werbalna i niewerbalna”, które przeprowadziła pani pedagog, Marzena Mikołajczyk z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Kielcach. Zajęcia te zorganizowała nam nasza ulubiona, szkolna pani pedagog, Małgorzata Majta, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas warsztatów rozmawialiśmy o tym, że komunikacja werbalna to podstawowy sposób komunikacji międzyludzkiej. Aby można było się komunikować musi być osoba mówiąca i słuchająca. Posługują się one kodem – językiem, który powinien być znany obu osobom. Komunikacji werbalnej najczęściej towarzyszy komunikacja niewerbalna. Przekazywanym treściom często towarzyszą gesty i mimika.

Zajęcia przeplatane były zabawami słownymi, które bardzo uatrakcyjniły komunikację werbalną i niewerbalną w naszej klasie!