Z życia klas 3

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” w klasie IIIC.

W dniu 23lutego zaprezentowane zostały laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły biorących udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”. Celem projektu jest pozyskanie funduszy na ratowanie życia dzieci w Angoli. Tegoroczna odsłona projektu jest jego czwartą edycją. Poprzednie trzy edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.

Każdy mógł objąć opieką jedną z wielu laleczek przekazując w zamian darowizną na rzecz UNICEF. Z naszej klasy piękne laleczki wykonały:

- Oliwia Ambroży: Zuri z Egiptu

- Oliwia Baliga: Chandi z Indii

- Agata Łukawska: Lucy ze Szwecji

- Mateusz Strzęp: Manuela z Hiszpanii

Wszystkie laleczki zostały objęte opieką. W licytacji uczestniczyły również koleżankiz naszej klasy: Nikola Banasik, Agata Łukawska i Nadia Koralewska. Nasza pani wychowawczyni postanowiła też pomóc dzieciom z Angoli i w jej rękach znalazła się Chandi. Będzie to nasza laleczka klasowa, którą zaopiekujemy się na zmianę. Opiszemy  też  historię jej  pobytu w naszych domach. I tak powstanie książka o życiu Chandi w klasie III C.

Hania Marcinkowska była pierwszą osobą, która zaopiekowała się laleczką, potem przekazała ją Oliwii Ambroży, a Oliwia – Zuzi Urbańskiej….i historia już się tworzy!